Święto Aktywności Wiejskiej - Ruminki 2011 PDF Drukuj Email
czwartek, 18 sierpnia 2011 09:17

W niedzielę, 14 sierpnia, na zaproszenie Związku Młodzieży Wiejskiej "Wici" Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego - Krzysztof Grabowski wziął udział w "Święcie Aktywności Wiejskiej -  Ruminki 2011 - Regionalnym Festiwalu Smaków", które odbyło się w miejscowości Rumin w gminie Stare Miasto w powiecie konińskim. W ramach "Święta Aktywności Wiejskiej" odbyła się również IV edycja wyścigów traktorów "Rumin Traktor Off-Road Racing", którego zwycięzcom wręczył nagrody, oraz wyłoniono laureatów inicjatywy "Społecznik Roku 2011".

Ruminki to impreza o charakterze subregionalnym, obejmująca swoim zasięgiem region koniński Województwa Wielkopolskiego. Głównym celem imprezy jest działalność oświatowa - wspierająca rozwój rolnictwa i terenów wiejskich, upowszechniająca wiedzę z zakresu doradztwa rolniczego, aktywizująca tereny wiejskie, popularyzująca produkty regionalne i tradycyjne.

W imprezie wziął udział także Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Eugeniusz Grzeszczak.

W mediach:

TVP 3 Poznań
TVN
Głos Wielkopolski

Najczęściej czytane

Warning: Creating default object from empty value in /klub-psl.umww.pl/modules/mod_fl_mostread/helper.php on line 79